Andre Power Wall Recliner
Power wall recliner with a roomy, plush seat and double-padded arms. Features an adjustable headrest and built-in USB charging in durable chenille.
"*" indicates required fields
When it’s time to get comfortable, the Andre Power Wall Recliner makes it easy with a roomy, plush seat and double-padded arms you’ll want to lean into. Thanks to its wall-hugger design, you won’t have to sacrifice space when you kick up your feet. The adjustable headrest lets you find your perfect angle, and built-in USB ports keep your devices charged while you unplug and relax. Hand-tailored in your choice of two soft, resilient chenille fabrics, Andre guarantees enduring comfort and style.
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40.5 × 41 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Andre Oatmeal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Andre |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Andre Power Wall Recliner
Related products
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.