Equinox – Mushroom Power Recliner With Power Headrest
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Power recline | Yes |
|---|---|
| Power headrest | Yes |
| Armrest storage and cupholders | Yes |
| Blue ambient floor lighting | Yes |
| Ready to easily mount any FreeMotion® bracket and battery | Yes |
Additional information
| Dimensions | 39 × 38.5 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Mushroom |
| Style | Contemporary |
| Collection | Equinox |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Equinox – Mercury Power Console Loveseat With Power Headrests
Equinox – Mercury Power Recliner With Power Headrest
Equinox – Mercury Power Sofa With Power Headrests
Equinox – Mushroom Power Console Loveseat With Power Headrests
Equinox – Mushroom Power Sofa With Power Headrests
Related products
Christopher 3-Way Lounger
| Brand | Bradington Young |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Nailheads |
| Style | Transitional |
Digby Fabric High-Leg Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 33 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.