Hawley Power Motion Sofa
Call for Price
Hawley Power Wall Recliner Brown
Call for Price
Hawley Power Wall Recliner Grey
"*" indicates required fields
Description
The Hawley power motion group combines state-of-the-art technology with must-have style and comfort. Its sofa, loveseat, and wall recliner all feature an updated modern track arm that sweeps up into the back; precise top-stitching outlines plush, curved padding on the arm’s top. A two-button power panel inside the arm with USB charging port controls the space-saving wall-hugger recline and articulating headrests. Each piece is finished with thick, plush cushions and low-profile block feet in solid maple. Available in six top-grain Sorrento and Futuro leathers for Express Ship.
Additional information
| Dimensions | 42.5 × 37 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power Recline, Recline, Wood |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |
Digby Fabric High-Leg Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 33 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.