Royce - Fantom Ivory Power Drop Down Console Sofa
Call for Price
Sebastian - Lenox Bone Power Recliner
Call for Price
Royce – Midnight Power Drop Down Console Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Power Headrest | Yes |
|---|---|
| Drop down console with AC, USB, wireless charging pad, cupholders, and overhead lights | Yes |
| Switch with auto on and off USB & Home Button | Yes |
| High-Quality Mechanism and Motor | Yes |
| 1.8 to 2.2 Density Foam | Yes |
| 100% Luxury Foam Cushion | Yes |
| Fully padded foam wrapped Hardwood Frame | Yes |
| Removable backs | Yes |
| Chaise Pad Footrest on reclining seats | Yes |
Additional information
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight |
| Style | Contemporary |
| Collection | Royce |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Royce – Fantom Brown Power Drop Down Console Sofa
Royce – Fantom Brown Power Loveseat
Royce – Fantom Brown Power Recliner
Royce – Fantom Ivory Power Drop Down Console Sofa
Royce – Fantom Ivory Power Loveseat
Royce – Fantom Ivory Power Recliner
Royce – Midnight Power Loveseat
Royce – Midnight Power Recliner
Related products
Levitate Leather Zero Gravity Power Recliner
Loft Living, Dimitri Living Room Dimitri Recliner Divided Back – Pwr with Art Headrest
Parsons Leather Lay Flat Power Recliner
Stressless® Consul (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Stressless® Sunrise (M) Classic Base Recliner with Power
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.