Ottoman
Call for Price
Swivel Glider Recliner
Swivel Glider Recliner
"*" indicates required fields
SKU:
LU910SG502
Category: Recliners
Tags: Brown, Legacy Classic Furniture, Recliners, Reclining, Warm Oak 1566
Description
Product Details
| Width | 33.5 |
|---|---|
| Depth | 36.7 |
| Height | 40 |
| Finish | Warm Oak 1566 |
| Fabric | Cobblestone 502 |
| Material | Framed Crafted of Select Hardwoods, Quartered White Oak Veneers on Exposed Wood |
| Hardware | N/A |
Additional information
| Dimensions | 38 × 36.5 × 39.25 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Warm Oak 1566 |
| Style | Transitional |
| Collection | LU310 Solana Positano Clay Cobblestone UP |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Armless Chair
Armless P2 Recliner
Chair
Ddt Armless Chair
Laf P2 Recliner
Laf Storage Chaise
Raf P2 Recliner
Raf Storgae Chaise
Related products
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |
Digby Fabric High-Leg Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 33 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.