CR9-102-QU-65 - Details Richmond Fully Uph Bed - Queen 5/0
Call for Price
Loft Living, Daxton Living Room Daxton Bevel Corner
Call for Price
Refuge Sofa, Armless, Cloud Blue
"*" indicates required fields
SKU:
23853-A
Category: Sectional Parts
Tags: blue, Cloud Blue Polyester, Fabric:, Sectional Parts, Uttermost
Description
A modern silhouette that offers style and a comfortable place to curl up. The Refuge modular collection is crafted with premium, high durability foam cores and synthetic down wrap. Featuring the patented RidgEraser technology to ensure consistent comfort between cushions. Upholstered in a velvety textured recycled polyester fabric in light sand.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 40 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cloud Blue Polyester |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bertrand Accent Table, Shagreen
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.