
2 West 3 Drawer Wide Nightstand - 63231
$1,032.00 Original price was: $1,032.00.$648.99Current price is: $648.99.

Kingville Side Chair
$703.00 Original price was: $703.00.$198.99Current price is: $198.99.
Studio C Essentials Sleeper Sofas
"*" indicates required fields
Description
Casual modern styling and easy-to-live-with features make this queen sleeper sofa a perfect choice for your home. It features a tight, drawstring back and welted track arms. A classic 3 seat T-cushion configuration and modern wedge feet complete this inviting look. Also available matching sofa, loveseat, chair, and ottoman.
Product Details
| Back Type | Tight Bk W/Drawstrin |
|---|---|
| Standard Wood Finish | Manhattan |
| A Pillow Count | 2 |
| A Pillow Width | 20.0 |
| A Pillow Height | 20.0 |
| Style Arm Height | 25.0 |
| Style Seat Height | 20.0 |
| Style Between Arms | 23.0 |
| Style Cubes | 70.0 |
| Style Units | 200.0 |
Additional information
| Weight | 56.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 81 × 36 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Casual |
| Collection | Studio C Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Loft Living Mannie Sleeper Sofa
| Weight | 60.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 82 × 37 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Sleeper |
| Style | Transitional |
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Related products
Jaden Queen Sleeper
| Dimensions | 38 × 89 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Maroon |
| Features | Customizable, Fabric, Sleeper |
| Style | Transitional |
Jaden Queen Sleeper
| Dimensions | 38 × 89 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
| Style | Rustic |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.