
Writing Table - 6015
$796.00 Original price was: $796.00.$548.99Current price is: $548.99.

Bartlett's Island Mirror
Call for Price
Studio C Essentials Sleeper Sofas
"*" indicates required fields
Description
Classic styling and a beautifully shaped back rail make this sleeper sofa a familiar favorite with our customers. It features a tight back for easy maintenance, softly rolled sock arms, and low block feet. Standard with two toss pillows. Also available are the matching sofa, loveseat, chair, and ottoman.
Product Details
| Back Type | Drawstring Tight Bk |
|---|---|
| Standard Wood Finish | Manhattan |
| A Pillow Count | 2 |
| A Pillow Width | 20.0 |
| A Pillow Height | 20.0 |
| Style Arm Height | 25.0 |
| Style Seat Height | 20.0 |
| Style Between Arms | 21.0 |
| Style Cubes | 68.0 |
| Style Units | 165.0 |
Additional information
| Weight | 57.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 83 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Studio C Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Loft Living Mannie Sleeper Sofa
| Weight | 60.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 82 × 37 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Sleeper |
| Style | Transitional |
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Studio C Essentials Sofas
Related products
309 Smyrna Queen Sleeper
| Dimensions | 38 × 81 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Multicolor, Red |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Sleeper, Upholstered |
| Style | Transitional |
Jaden Queen Sleeper
| Dimensions | 38 × 89 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
| Style | Rustic |
Monroe Queen Sleeper
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Mattress |
| Style | Contemporary, Transitional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.