End Table with shelf - 6018X
Call for Price

Bartletts Island Dresser and Mirror
Call for Price
Studio C Essentials Sleeper Sofas
"*" indicates required fields
Description
A charming and classic piece, this queen size sleeper sofa is perfect for smaller spaces- at only 74″ long. Small in scale, but big on comfort, it features a plush tight back and soft seat as well as two toss pillows. Gently sloping track arms and window pane leg details give this sofa the style and character you will love. Also available are the matching sofa, loveseat, chair, and ottoman.
Product Details
| Back Type | Tight Back W/Welt |
|---|---|
| Standard Wood Finish | Cashmere |
| A Pillow Count | 2 |
| A Pillow Width | 19.0 |
| A Pillow Height | 19.0 |
| Style Arm Height | 25.0 |
| Style Seat Height | 21.0 |
| Style Between Arms | 21.0 |
| Style Cubes | 66.0 |
| Style Units | 200.0 |
Additional information
| Weight | 47.39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 74 × 36 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Gray |
| Style | Casual |
| Collection | Studio C Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Ottomans & Poufs
Studio C Essentials Ottomans & Poufs
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Related products
309 Smyrna Queen Sleeper
| Dimensions | 38 × 81 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Multicolor, Red |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Sleeper, Upholstered |
| Style | Transitional |
Paige 21 Queen Sleeper
| Weight | 59.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 86 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.