Studio C Essentials Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
You’ll want more than one of these modern little cube ottomans. They work great all over your home- put them in front of a chair and prop up your feet, or put them to the side and lay down your book. Or bunch up four of them in front of the sofa for a pull-apart cocktail ottoman that can double as extra seating! So cute and really functional!
Product Details
| Standard Wood Finish | Manhattan |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 20.0 |
Additional information
| Weight | 3.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 19 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Studio C Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.