Studio C Essentials Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
Perfect for extra seating space or to hold a decorative tray, this modern ottoman is functional as well as beautiful. It features a button top and French seaming, as well as rolling castered feet for effortless mobility. Pair two of them together for a simple design solution in front of a sofa!
Product Details
| Style Arm Height | 0.0 |
|---|---|
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 35.0 |
Additional information
| Weight | 6.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 20 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Studio C Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Paige 21 Queen Sleeper
| Weight | 59.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 86 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Ottomans & Poufs
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Related products
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.