Belmont 5 Drawer Chest - 32251
Call for Price

Stressless® Buckingham (L) chair Low back
Call for Price
Studio C Essentials Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
You’ll love the hidden function of this modern tailored ottoman with a button tufted top- it has a hinged top to conceal a storage compartment! Store books, blankets, pillows, remotes- anything you want to keep handy.
Product Details
| Standard Wood Finish | Manhattan |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 58.0 |
Additional information
| Weight | 11.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 40 × 20 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Studio C Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Related products
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.