20-50 – Made To Measure Two Configurable Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids |
|---|---|
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Notes | Seat, back, arm and base are options. Can be ordered from 60″ to 100″ in length.60″-65″ Standard with 1 Seat Cushion/2 Back Cushions & 2 TPs (22×22) 66″-88″ Standard with 2 Seat Cushions/2 Ba |
| Volume | 120 cft |
| Weight | 170 lb |
| Leather | *This is a Multi-Length SKUs |
| C.O.M. (*) | *This is a Multi-Length SKUs |
Additional information
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 100 × 37 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
New Traditions Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.