22-2114SK – Eyre Skirted Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Fully Uph |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Notes | Nailhead Not Available |
| Volume | 81 cft |
| Weight | 188 lb |
| C.O.M. (*) | 20.25 yrd |
Additional information
| Weight | 188 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 84 × 36.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
Studio C Essentials Sofas
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.