Paris Tufted Upholstered Bed
Call for Price
Perry Plus STOOLS 45315-30WE/1B24DAF4
Call for Price
AE-LTD5274-2 – Ardent Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Down Plush |
| Volume | 77 cft |
| Weight | 159 lb |
| Leather | 210 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 14.25 yrd |
Additional information
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 90 × 33.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.