D12-88-9 - Andalusia Round Cocktail Table
Call for Price
Paravani Buffet Lamp
Call for Price
Airy Leather Power Reclining Sofa
Leather power reclining sofa with zero-gravity positioning, adjustable headrests, and a USB port. Broad padded arms and a low, relaxed profile offer contemporary comfort.
"*" indicates required fields
Description
Take a breather in pure, easygoing style with the Airy Leather Power Reclining Sofa. Broad padded arms and a low, relaxed profile convey contemporary style while calling you to settle right in. When the guests have cleared, and it’s time for complete comfort mode, touch a button and enjoy the full body support of zero-gravity reclining. Each color option is made from seamlessly matched leather/vinyl for the sumptuous feel of leather where it matters most.
Additional information
| Weight | 331 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 89 × 32 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Airy Antelope |
| Collection | Airy |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.