Belleville Sofa
"*" indicates required fields
Description
Belleville’s look is classically tailored, but a contemporary roll-arm design, high back, and slim tapered legs update its Lawson-inspired style. Its sofas, chairs, and ottoman are finished with a thin, refined mini-welt, and our eight-way hand-knotted spring system beneath thick, generous cushions ensures long-lasting support and comfort.
Additional information
| Dimensions | 37 × 88 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
Craftmaster Essentials Sofas
Design Options – F9 Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.