CD9-302 - Erosion Dining Table - Kidney Bases
Call for Price
Avenham Small Bench, Black
Call for Price
Clyde Modular Sofa
A modular sofa with deep, relaxed seating, an elegantly curved back and arms, and tight upholstery on low wood legs. Comfortable, modern seating for the living room.
"*" indicates required fields
Description
Sometimes a sofa just fits your lifestyle, and this is it! The deep, relaxed seat of the Clyde Modular Sofa invites family and friends to gather and kick back. The elegantly curved back and arms are enhanced with tight upholstery and low wood legs.
Additional information
| Weight | 250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 119 × 31 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Modern |
| Collection | Clyde |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Clyde Accent Chair
Clyde Leather Accent Chair
Clyde Leather Armless Swivel Chair
Clyde Leather Modular L-Shaped Sectional
Clyde Leather Modular L-Shaped Sectional
Clyde Leather Modular L-Shaped Sectional
Clyde Leather Ottoman
Related products
Studio C Essentials Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.