
Corner TV Console - 6940
Call for Price

Cosmo Display & Server COSC05DS
Call for Price
L268550BD
"*" indicates required fields
Description
A timeless classic! This 3 seat leather sofa features beautiful Bombay shaped arms with nail head trim and a graceful camel back. Also notice the casual bun feet and plush attached backs for easy maintenance. Blend Down Coil seat cushions add a luxury feel to this popular and well crafted sofa. Matching loveseat, chair and ottoman available as well. Optional nail finishes available.
Product Details
| Back Type | Att Box Bdr |
|---|---|
| Standard Wood Finish | Francais |
| Style Arm Height | 27.0 |
| Style Seat Height | 20.0 |
| Style Between Arms | 22.0 |
| Style Cubes | 68.0 |
| Style Units | 172.0 |
Additional information
| Weight | 72.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 92 × 40 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Collection | CM Leather |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
CM Leather Chairs
Related products
Studio C Essentials Sofas
Studio C Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Davis Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.