Hampton Collection Saddle Seat Pure White Stool
Call for Price
Complete Panel Bed Queen 5/0
Call for Price
Edison Grande Sofa
"*" indicates required fields
Description
The Edison is a statement sofa made for a statement room. That is particularly the case in this Grande version of the Edison which measures ninety-six inches. The shorter sofa version is eighty-nine inches, and both sizes are available in either a bench seat format or a three-cushion seating format.No recent fabrics
Product Details
| Unitized Frame Construction | Kincaid upholstery features Unitized Frame Construction for stronger, longer lasting upholstery |
|---|---|
| Lifetime Upholstery Warranty | Our lifetime upholstery warranty covers the frame, springs, and cushions (see full warranty for details) |
Additional information
| Brand | Kincaid Furniture |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.