Fletcher Leather Power Reclining Loveseat with Center Console
Leather power reclining loveseat with dual recliners that extend to a full zero‑gravity position and power‑adjustable headrests. Center console adds cup holders, hidden storage, and USB charging.
"*" indicates required fields
Built for two and designed for everyday luxury, the Fletcher Leather Power Reclining Loveseat with Center Console delivers state-of-the-art comfort in an inviting modern style. Dual power recliners with adjustable headrests extend to a full zero-gravity position for head-to-toe support that promotes deep relaxation. A padded center console with cup holders and hidden storage keeps remote controls, snacks, and drinks within reach when it’s time to kick back. Handtailored with a plush split back, refined topstitching, and relaxed lines, the Fletcher Leather Power Reclining Loveseat brings an effortless, upscale feel to any living space, from studio apartments to family rooms and home theatres.
| Weight | 290 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 81 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Fletcher Antelope |
| Style | Modern |
| Collection | Fletcher |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Fletcher Leather Power Reclining Sectional
Fletcher Leather Power Reclining Sectional
Fletcher Leather Power Reclining Sofa
Fletcher Leather Power Reclining Sofa
Fletcher Leather Zero Gravity Power Recliner
Fletcher Leather Zero Gravity Power Recliner
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
Craftmaster Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.