Alexander 72" Backer I3014-272B
$886.00 Original price was: $886.00.$548.99Current price is: $548.99.
Synthesis-hamilton Chairside Table
Call for Price
Green Belleville Settee
"*" indicates required fields
Description
Our bench is expertly handcrafted from solid mahogany and finished in an on-trend, palm-green paint,providing a durable and longlasting piece for your home. The removeable performance linen cushion offers not only luxury and comfort, but also designed to withstand the rigors of daily use.
Product Details
| Item Weight | 50 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany, Cane and Performance Linen Blend |
| Weight Capacity | 500lbs. |
| Dimensions | W:54 x D:23 x H:40 |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 54 × 40 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Green |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Green Bijou Hall Cabinet
Green Maverick Arm Chair
Green Riley Arm Chair
Green Sawyer Arm Chair
Related products
Studio C Essentials Sofas
Stressless® Buckingham (L) 3 seater High back
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.