Camden 72" Console
$2,717.00 Original price was: $2,717.00.$1,698.99Current price is: $1,698.99.
Camden 72" Bridge & Back Panel
$844.00 Original price was: $844.00.$528.99Current price is: $528.99.
Green Romeo Bench
"*" indicates required fields
Description
The Green Romeo Bench reimagines classic French country design with a modern twist. Its solid wood frame, finished in a green hue, features eight beautifully crafted legs connected near the bottom for a timeless and refined look. Topped with an upholstered performance linen blend seat, this bench blends classic elegance with contemporary style, making it a versatile addition to any space.
Product Details
| Item Weight | 33 |
|---|---|
| Weight Capacity | 250lbs. |
| Dimensions | W:59 x D:19.25 x H:20.75 |
Additional information
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 59 × 20.75 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Green |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Green Alice Console
Green Belleville Settee
Green Bijou Hall Cabinet
Green Maverick Arm Chair
Green Riley Arm Chair
Green Sawyer Arm Chair
Green Sawyer Side Chair
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.