Estelle Table Lamp
Call for Price

Kerrie Fabric Reclining Loveseat with Console
Call for Price
Jackson Sofa
"*" indicates required fields
Description
With its high back, thick arms and spring downs seat cushions, Jackson is one of our most comfortable seating collections. Shown here in our New Hamby Dove performance fabric.
Product Details
| • Dual Power Motion incliner mechanism for true “Wall Away” performance and power articulating headrest • Genuine European leathers and Performance fabrics • Spring Down Seat Cushions • Hardwood Frames • Fully upholstered back and exposed wooden legs • US | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 42 × 90 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Jackson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.