Cosmopolitan Collection - 24'' Ava Stool in Taupe Gray
Call for Price
Complete Panel Bed W Storage Footboard Cal King 6/0
Call for Price
Kingston Grande Sofa
"*" indicates required fields
Description
The Kingston adds a fresh key arm style to the classic chesterfield sofa. Our smaller sized nail-heads outline the arm shape to keep the look crisp and tailored. The Kingston is shown here in the larger, 101 inch length. It is also available in a 90 inch version as well as a complete assortment of sectional configurations.No recent fabrics
Product Details
| Unitized Frame Construction | Kincaid upholstery features Unitized Frame Construction for stronger, longer lasting upholstery |
|---|---|
| Lifetime Upholstery Warranty | Our lifetime upholstery warranty covers the frame, springs, and cushions (see full warranty for details) |
| Available in Leather | Yes |
Additional information
| Brand | Kincaid Furniture |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.