20-76 - Made To Measure Configurable Two Wedge
Call for Price
AE-44-1097 - Benson Apt Sofa
Call for Price
22-2121-1 – Matteo Large Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Volume | 123 cft |
| Weight | 348 lb |
| Leather | 490 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 30.75 yrd |
Additional information
| Weight | 348 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 126 × 35.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.