CT5015-SD - Charleston Small Nightstand-Sand
Call for Price
22-2121-1 - Matteo Large Sofa
Call for Price
20-76 – Made To Measure Configurable Two Wedge
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Notes | Seat, back, arm and base are options. Can be ordered from 110″ to 130″ in length.110″-121″ Standard with 3 Seat Cushions/3 Back cushions122″-130″ Standard with 4 Seat Cushions/3Back Cushions |
| Volume | 111 cft |
| Weight | 275 lb |
| Leather | *This is a Multi-Length SKUs |
| C.O.M. (*) | *This is a Multi-Length SKUs |
Additional information
| Weight | 275 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 130 × 37 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.