Mebane Slip Cover Sofa – Special Order
Effortlessly stylish, the Mebane Slip Cover Sofa is the epitome of casual chic, featuring angled armrests and a charming skirting detailing.
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric options to make this item yours. | Yes |
|---|---|
| Yes | |
| Seat Depth: 24 | – |
| Removable Slipcover | Yes |
Additional information
| Dimensions | 40 × 84 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Mebane |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.