Memphis Sofa
"*" indicates required fields
Description
Our Memphis Sofa makes a dramatic statement in rich, gently aged leather. A broad six-inch track arm and architectural block feet give it modern lines and a commanding presence, while deep, ultra-plush seat cushions invite you to sink in. Available in any fabric or leather, or at a Special Value in Savoy leather in Royal or Tobacco.
Additional information
| Dimensions | 40 × 87 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Stressless® Buckingham (L) 3 seater High back
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.