
Heritage 10 Drawer Dresser - 62101
Call for Price
St. Lawrence Metal Cocktail Table
$1,200.00 Original price was: $1,200.00.$900.00Current price is: $900.00.
New Traditions Sofas
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Blend Down |
|---|---|
| Standard Wood Finish | GRG |
| A Pillow Count | 2 |
| A Pillow Width | 20.0 |
| A Pillow Height | 19.0 |
| B Pillow Count | |
| B Pillow Width | 0.0 |
| B Pillow Height | 0.0 |
| Kidney Pillow Count | 1 |
| Kidney Pillow Width | 20.0 |
| Kidney Pillow Height | 12.0 |
| Extra Pillow Count | |
| Extra Pillow Width | 0.0 |
| Extra Pillow Height | 0.0 |
| Style Arm Height | 25.0 |
| Style Seat Height | 20.0 |
| Style Between Arms | 23.0 |
| Style Cubes | 79.0 |
| Style Units | 140.0 |
Additional information
| Weight | 63.49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 86 × 35 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | New Traditions |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Ottomans & Poufs
New Traditions Ottomans & Poufs
Related products
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.