
New Traditions Flared Wings Chair 007910
Call for Price
2079 Ingram Chair
Call for Price
New Traditions Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
You’ll love this generously scaled cocktail ottoman for it’s looks, but you’ll really enjoy its functional side too. It features a beautiful deep-tufted top and handsome square shape. But hidden underneath is the real prize- a set of matching trays – perfect for snacks, beverages, or even a game. Use them anytime or all the time! Available in any finish, any fabric. Also available in fabric without tufting as style number 024600.
Product Details
| Standard Wood Finish | Manhattan |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 58.0 |
Additional information
| Weight | 21.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 21 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | New Traditions |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.