Paxton Sofa -Special Order
Removable Leg/ Fixed Leg: Fixed; Seat Cushion Options: N/A; Back Cushion Options: N/A; Throw Pillows: N/A; Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM
"*" indicates required fields
Description
Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric and 50 leather options to make this item yours.
Product Details
| Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric and 50 leather options to make this item yours. | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 41 × 88 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Paxton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
New Traditions Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.