Silas Sofa with Nails
"*" indicates required fields
Description
Our Silas silhouette is as classic as it gets. Its raised panel roll arm can be accented with an optional antique brass nailhead trim for a little extra character while its plush seat and back will offer comfort for years to come. Available as a sofa, loveseat, chair, ottoman, and sectional.
Additional information
| Dimensions | 39 × 85 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.