CCC3129A - Miami Dining Arm Chair
Call for Price
Klismos Accent Chair, 2 Per Box, Priced Each
Call for Price
Spencer Roll Arm Loveseat
Compact roll-arm loveseat with attached back pillows for easy, livable comfort. Brindle-finish legs and fabric upholstery; artisan crafted in the USA.
"*" indicates required fields
Description
Spencer features a small-scale rolled arm for the perfect combination of seating comfort and liveable style. Spencer has attached back pillows and offers sectional and sofa seating configurations. The standard finish on the legs is brindle.
Additional information
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 60 × 36 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Seamist |
| Style | Transitional |
| Collection | Spencer |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.