
Stressless® Stella Wood C2,5-2,5 seater
Call for Price
Alexander Roll Arm Chair
Call for Price
CCC-C1034R – Jameson Executive Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | #13 Base STD |
| Volume | 34 cft |
| Weight | 75 lb |
| Leather | 74 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 4.50 yrd |
Additional information
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 29 × 44.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.