Dwell Boulder Metal Base Nightstand
Call for Price
SoMa - Wine and Storage Cabinet in Flax
Call for Price
D12-71-9 – Andalusia Double Chaise
"*" indicates required fields
Description
Authentic Spanish-Mediterranean styling. This chaise has a hand-made, sand-cast aluminum frame which has the look of hand wrought iron. It is finished with a weather-resistant, multi-step antique powder coat.
Product Details
| Material | Powder Coated Aluminum |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Driluxe |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Volume | 86 cft |
| Weight | 160 lb |
| Leather | 228 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 14.25 yrd |
Additional information
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 81 × 43 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Bronze |
| Style | Traditional (Spanish-Mediterranean) |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.