Dwell River Rock Lap Credenza
Call for Price
Raymond Leather Power Reclining Loveseat
Call for Price
D13-102-8 – Willem Outdoor Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
The generous sit of the Willem coupled with the rising track arms and loose pillow back and boxed seat cushion make it a comfortable option for any room. Also available as a stationary chair, swivel and outdoor chair. Matching ottoman available.
Product Details
| Material | Upholstery, Marine Grade Frame |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Driluxe |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Volume | 29 cft |
| Weight | 100 lb |
| Cartons | 1 |
| C.O.M. (*) | 10.75 yrd |
Additional information
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 33.5 × 39 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.