
Digby Leather Sectional
Call for Price
Mission Stool
$1,717.00 Original price was: $1,717.00.$1,028.99Current price is: $1,028.99.
Brooke Outdoor Chair – Special Order
The Brooke Slipcover Chair offers equal parts style and function with a clean-lined body, outdoor fabric, and simple boxed legs.
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Special order available in Sunbrella and InsideOut fabrics | Yes |
|---|---|
| Inside Dimensions: 25Wx24D | Yes |
| Arm Height: 21.5 | – |
| Arm Width: 5 | – |
| Seat Height: 19 | – |
| Removable Slipcover | Yes |
Additional information
| Dimensions | 40 × 36 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional (Coastal-inspired) |
| Collection | Coastal Living Outdoor |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Brooke Sofa 84″ Outdoor – Special Order
Burke Outdoor Swivel Chair – Special Order
Coastal Living Outdoor Edisto Cocktail Table
Coastal Living Outdoor Edisto Side Table
Coastal Living Outdoor Geneva End Table
Coastal Living Outdoor Geneva Round Cocktail Table
Coastal Living Outdoor Hatteras Chair
Coastal Living Outdoor Honolua Bay Dining Table
Related products
Leo Outdoor Accent Chair
Michelle Outdoor Accent Chair
Nico Outdoor Lounge Chair
Avalon Teak Outdoor Lounge Chair
Havana Cane N-dura Resin Wicker Swivel Lounge
Newport N-dura Resin Wicker Outdoor Woven Recliner
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.