Atwood Lateral File Cabinet Wormy Maple
Call for Price
Balkan Square Mirror, Gold
Call for Price
Monaco Wrought Aluminum Outdoor Lounge Chair
"*" indicates required fields
Description
Infused with the spirit of sophistication, the Monaco Aluminum Lounge Chair is designed for the ultimate outdoor comfort and style. Its deep, plush cushions invite you to relax, while the sleek lines of the wrought aluminum frame offer a transitional touch to any outdoor space. This combination of materials ensures lasting durability and low maintenance, making it ideal for lounging under the open sky, reading in a sunny corner of the patio, or enjoying evening conversations. The chair’s elegant design and robust construction make it a versatile choice for enhancing the luxury and comfort of your outdoor living areas.
Additional information
| Weight | 12.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 26 × 36.75 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray, White & Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Monaco |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Monaco Outdoor Arm Chair
Monaco Wrought Aluminum Outdoor Chaise Lounge
Monaco Wrought Aluminum Outdoor Counter Stool 43.75 In.
Monaco Wrought Aluminum Outdoor Ocean Outdoor Bar Stool 49.5 In.
Monaco Wrought Aluminum Outdoor Side Chair
Monaco Wrought Aluminum Outdoor Swivel Rocking Arm Chair
Related products
Livia Outdoor Armless Chair
Raylan Outdoor Accent Chair
Avalon Teak Oudoor Swivel Lounge
Coastal Living Outdoor Hatteras Chair
Havana Cane N-dura Resin Wicker Swivel Lounge
Tahoe Natural Weave Marine Grade Vinyl Lounge Chair
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.