Odessa Bookcase Large Rustic Cherry
Call for Price
Silvio Vanity Mirror
Call for Price
Serenata Wrought Aluminum Outdoor Sling Chaise Lounge
"*" indicates required fields
Description
The Serenata Sling Chaise embodies sleek, contemporary style with its crisp wrought aluminum frame and high-performance quick-dry sling material. Perfect for poolside lounging or basking in the sun, this chaise offers a fusion of enduring design and practical comfort. The resilient materials ensure a maintenance-free experience, while the minimalist aesthetic allows it to seamlessly complement any outdoor setting.
Additional information
| Weight | 39.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 76 × 25.5 × 30.75 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Black |
| Detail Color | Black, Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Serenata |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Serenata Outdoor Sling Arm Chair
Related products
Brisbane Outdoor Accent Chair
Roma Lounge Chair
Avalon Teak Outdoor Lounge Chair
Havana Cane N-dura Resin Wicker Swivel Lounge
Monterey Teak Outdoor Lounge Chair
Newport N-dura Resin Wicker Outdoor Woven Recliner
Savannah Wicker Outdoor Streamer Adjustable Chaise Lounge
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.