Madison Leather Upholstered Platform Bed
Call for Price
Upholstery Living Room Vera Skirted LAF Sofa Return
Call for Price
Borneo Outdoor Dining Chair
"*" indicates required fields
Description
Crafted from rich, weathered dark gray mahogany and adorned with hand wrapped rope along the sides, the Borneo dining chair offers a touch of rustic elegance. Oyster white cushions in solution dyed acrylic fabric provide a comfortable contrast to the natural wood and woven accents.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 24 × 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Rustic |
| Collection | Borneo |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.