D44-51 – Tangier Dining Side Chair
"*" indicates required fields
Description
This faceted back side chair features Moroccan designs that are accentuated with an artful hand woven open weave pattern which a unique fretwork motif inspired by Moroccan window architecture.
Product Details
| Material | Hularo |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Volume | 28 cft |
| Weight | 20 lb |
| Leather | 18 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 1.00 yrd |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 21.5 × 33.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.