Today’s Hours Getting Hours

Entertainment Accessories Electric Fireplace Insert
$624.00 Original price was: $624.00.$338.99Current price is: $338.99.

Yarlow 60" TV Stand
$600.00 Original price was: $600.00.$418.00Current price is: $418.00.
Bellaby 63″ TV Stand
"*" indicates required fields
SKU:
W331-68
Category: Outlet Entertainment
Description
Express your farmhouse style with this TV stand. Its wispy white finish over replicated oak wood grain is a delightful change from the ordinary. Clean-lined, classic styling with barn door inspiration provides a country chic aesthetic that’s a breath of fresh air. Feel free to add an optional electric fireplace for instant warmth and romance. (Compatible with W100-101 and W100-02 fireplace insert models, sold separately.)
Additional information
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 66 × 28.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wispy white finish over replicated Oak grain with authentic touch. Handles in a brushed nickel colored finish with black hang up. The W331-68 is compatible with the W100-02, 101 LED fireplace insert. Entertainment piers feature open glass shelving for display with display light and doors for storage. Doors on the entertainment piers and TV stand have adjustable shelves. TV stand features crossbuck details on the doors. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Bellaby 60″ TV Stand
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 66.25 × 5.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wispy white finish over replicated Oak grain with authentic touch. Cases feature handles in a brushed nickel colored finish with black hang up. The EW0331-268 is compatible with the W101-101 LED fireplace insert. TV stand (268) and piers (124) include an adjustable/removable shelf. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
Thadamere TV Stand
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 70.38 × 6 in |
| Color | Brown, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Casual contemporary design. Made with engineered wood substrate, replicated wood grain laminate and solid wood legs. Laminate features a replicated light brown wood grain with matching stained legs. Double door cabinet with an adjustable shelf and an open cabinet with fixed shelf and holes for cord management. Solid wood turned legs. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlenbry 4 Shelf Corner TV Stand
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.24 × 53.39 × 4.64 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Modern Farmhouse design. TV stands are made with a paper laminate featuring a replicated weathered oak and engineered wood substrate. W275-48 features a sliding “barn door” and cross-buck details with two adjustable center shelves. Cord management throughout. W275-68 features two inset glass doors and is compatible with our W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. W275-67 is compatible with our W100-01, W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. |
| Brand | Ashley Furniture |
Todoe 65″ TV Stand
| Weight | 145 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 69 × 9.13 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | W901-68 is made with Pine veneers and solids in an industrial gray coloration. Contemporary design with squared off edges. Metal brackets with zinc toned finish on top corners, has nail head detailing. Cord management openings and vent holes throughout. Large center opening that is compatible with our W100-22 large fireplace units or the shelving insert. W901-60 offers an extra wide option. Made with pine solids and veneers with engineered wood substrates. Four doors with inset glass and metal accent brackets in a zinc toned finish. Two full size cabinets with two adjustable media shelves in each and cord management holes. |
| Brand | Ashley Furniture |
Realyn 74″ TV Stand
| Weight | 158 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 75.63 × 8.38 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with solid wood components, oak and maple veneer with engineered wood substrates. W743-68 is two-tone finish featuring chipped white cases with distressed wood tone tops. Doors feature inset mirror with filigree mouldings. Compatible with our W100-121 fireplace insert. Cord management throughout. W743-48 is a smaller scale TV stand. Antiqued two-tone finish. Removable center shelf. Pair of cabinet doors with matching decorative fretwork and an adjustable shelf. Dark bronze-tone finished metal hardware. Cut-outs for wire management and ventilation. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roanley Sofa/Console Table
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 71 × 21 in |
| Color | Distressed White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of solid and engineered woods in distressed white finish. Black finished metal hardware. 4 doors and 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlenbry 48” Corner TV Stand
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.68 × 53.9 × 6.02 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Modern Farmhouse design. TV stands are made with a paper laminate featuring a replicated weathered oak and engineered wood substrate. W275-48 features a sliding “barn door” and cross-buck details with two adjustable center shelves. Cord management throughout. W275-68 features two inset glass doors and is compatible with our W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. W275-67 is compatible with our W100-01, W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. |
| Brand | Ashley Furniture |










