
Yarlow 65" TV Stand
$480.00 Original price was: $480.00.$268.00Current price is: $268.00.

Lemly Loveseat
$1,056.00 Original price was: $1,056.00.$588.00Current price is: $588.00.
Lemly Sofa
"*" indicates required fields
SKU:
3670238
Category: Outlet Sofas
Description
Sporting a 2-over-2 box cushion design for a clean and uncluttered aesthetic, this sofa is a lovely choice in contemporary furniture. Elements include slim track arms with angled flair, sleek tapered feet and a feel-good flatwoven twilight blue upholstery that’s a refreshing change from the everyday ordinary. Assorted throw pillows in mellow, muted tones incorporate an updated farmhouse look.
Additional information
| Weight | 138 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 83 × 40 in |
| Color | Blue, Twilight |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Altari Queen Sofa Sleeper
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 37 in |
| Color | Alloy, Black/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Draycoll Power Reclining Sofa
| Weight | 231 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 84 × 29 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Almanza Sofa
| Weight | 152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 92 × 41 in |
| Brand | Ashley Furniture |
| Color | Brown/Beige, Wheat |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
Nemoli Queen Sofa Sleeper
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 92 × 39 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Barnsana Power Reclining Sofa
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Grixdale Reclining Sofa
| Weight | 231 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.75 × 84.38 × 29.63 in |
| Color | Brown, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tulen Reclining Sofa
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 87 × 36 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Welota Reclining Sofa with Drop Down Table
| Weight | 195 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 84 × 31 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |









