Today’s Hours Getting Hours
Eastport 97" Console & Hutch
Call for Price

Augustina Wall Clock
$300.00 Original price was: $300.00.$178.00Current price is: $178.00.
Olin Sofa
"*" indicates required fields
SKU:
4000238
Category: Outlet Sofas
Description
The Olin draws you in with its size and invites you to stay with its softness. The oversize arms and seats ensure plenty of room for everybody and its velvet-like fabric delivers a plushness rarely seen in a sofa this size. Dimensions: 97”W X 40”D X 39”H.
Additional information
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Modern, Transitional |
| Features | Fabric |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Boxberg Reclining Sofa
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 87 × 32 in |
| Color | Brown/Beige, Teak |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stairatt Sofa
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 39 in |
| Color | Black/Gray, Gravel |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Arroyo Grey Sofa
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 82.5 × 19 in |
| Color | Black/Gray, Smoke |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tulen Reclining Sofa
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 87 × 36 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Paulestein Power Reclining Sofa
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 81 × 40 in |
| Color | Blue, Denim |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Welota Reclining Sofa with Drop Down Table
| Weight | 195 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 84 × 31 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stoneland Reclining Sofa
| Weight | 236 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 92 × 33 in |
| Color | Brown/Beige, Chocolate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Mitchiner Reclining Sofa with Drop Down Table
| Weight | 229 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 85.5 × 32 in |
| Color | Black/Gray, Fog |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |











