70A-629-V1 – Mesa Wilcox Chairside Table – Napa Cerused
"*" indicates required fields
Description
The Wilcox features large cantilevered shelves that almost appear to float. Constructed of Oak Solids and veneer, it is a great multi-purpose piece that can serve as a side table in the living room or just as well beside the bed.
Product Details
| Material | Wire Brush Oak Veneers, Wire Brush Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Medium |
| Notes | 703 Napa CerusedOne fixed shelf and open shelf at base |
| Volume | 12 cft |
| Weight | 98 lb |
Additional information
| Weight | 98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 25.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.