Blythe Side Table
"*" indicates required fields
Description
Naturally weathered, reclaimed fir wood pedestal accented by an aluminum sheeting-clad table top. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in small cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character.
Additional information
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Blythe |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Maidstone Two-Drawer Side Table
| Dimensions | 26 × 23 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.