Modern U Choose Luxe Sectional - Special Order
Call for Price
U Choose Round Ottoman 42
Call for Price
Carpenter Brown Chairside Table
"*" indicates required fields
Description
Instantly add inviting character to living spaces with the Carpenter chairside table. Sized perfectly for smaller spaces, this table still has plenty of room to hold your favorite book and cup of coffee. An open lower shelf offers an additional area for storage or to display décor. Inspired by the look of vintage workbenches, this chairside table features distressed acacia wood planks for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 2.583 |
| Carton Weight | 36.000 lb |
| Product Weight | 36 lb |
Additional information
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Rectangular Lift-Top Coffee Table with Casters
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 50 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
| Features | Storage |
Carpenter Brown Sofa Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Related products
Santa Fe Side Table
| Dimensions | 23 × 29 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.