CR9-605-2 – Details Custom Knox Cocktail Table – 56″ To 75″
"*" indicates required fields
SKU:
CR9-605-2
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables
Description
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Oak Veneers, Maple Veneers |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | PLEASE NOTE: YOU MUST ADD WIDTH + DEPTH TO GET OVERRALL SIZE BUCKETExample: 36″ ROUND Cocktail – 36 + 36 = 72 which would fall into -2 size bucketOnly available as round |
| Volume | 18 cft |
| Weight | 91 lb |
Additional information
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 56 × 17.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.