I3A-603G-L – Large Nest Cocktail Table With Glass Top
"*" indicates required fields
SKU:
I3A-603G-L
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables, Transparent
Description
The beauty of these nesting tables prove opposites attract. Clear tempered glass insets into a warm, brushed brass base. Pair with the small Nest table for larger rooms, nesting one stone choice into another, or pair two of the same. The choice is yours.
Product Details
| Material | Tempered Glass, Metal |
|---|---|
| Notes | Matte Brass finish base with 5/8″ tempered glass top |
| Volume | 17 cft |
| Weight | 171 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 171 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 15 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Transparent |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.